VÄLKOMMEN TILL ALLGENCIA

Hos oss möter du personal som utbildat arbetsförmedlare inom coachande arbetssätt, strukturerat arbetssätt gentemot arbetsgivare, rådgivning till arbetsförmedlarna, arbetsförmedlare med inriktning mot företagsarbete, Fältarbetare, behandlingsassistenter, studie- och yrkesvägledare samt tidigare egna företagare.

Vi på Allgencia har många kompetenser och är bred i sina kunskaper och meriter, men framförallt kommer du att mötas av personal som är handplockade just för att de har ett gott hjärta till att vilja hjälpa just dig att komma vidare.

Flera ur personalen har erfarenhet och engagemang inom idrotten, där några tränat/tränar ungdomslag, medan andra har tränat seniorlag på högre nivå.


Nedan finner du våra kontor samt våra kontaktpersoner.

Härnösand

Områdesansvarig

Elisabeth Nilsson

073-337 20 87

elisabeth@allgencia.se

Kontaktperson

Shah Zada

076-248 39 72

shah@allgencia.se

Besöksadress

Trädgårdsgatan 6

871 31 Härnösand

Kramfors

Områdesansvarig

Masud Muhabattzada

070-438 98 07

masud@allgencia.se

Besöksadress

Ringvägen 4

872 30 Kramfors

Sollefteå

Områdesansvarig

Mikael Sköld

072-522 50 43

mikael@allgencia.se

Kontaktperson

Jörgen Andersson

070-294 88 45

jorgen@allgencia.se

Besöksadress

Järnvägsgatan 51

881 31 Sollefteå

Sundsvall - Huvudkontor

Områdesansvarig

Elisabeth Nilsson

073-337 20 87

elisabeth@allgencia.se

Kontaktperson huvudkontor

Mikael Sköld

072-522 50 43

mikael@allgencia.se

Besöksadress

Fredsgatan 5

852 36 Sundsvall

Huvudkontor

Pråmvägen 10

865 33 Alnö

Örnsköldsvik

Områdesansvarig

Lennart Hermansson

070-510 32 23

lennart@allgencia.se

Kontaktperson

Eva-Lotta Hällkvist

076-790 91 85

eva-lotta@allgencia.se

Kontaktperson

Sandra Norgren

070-322 62 82

sandra@allgencia.se

Arbetsträning

Per Svartvadet

070-392 20 03

per.svartvadet@allgencia.se

Arbetsträning

Margareta Kekkonen Gyllenflykt

070-391 22 94

Besöksadress

Bromsvägen 1

891 60 Örnsköldsvik

Östersund

Områdesansvarig

Faten Harouki

073-022 45 05

faten@allgencia.se

Kontaktperson

Farzaneh Sianpour

073-022 45 05

farzaneh@allgencia.se

Besöksadress

Stortorget 2B

831 30 Östersund